Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

LOCATIE: SIBIU

NIVEL DE STUDII: Superioare

CUNOSTINTE NECESARE:
Limba engleza si/sau orice alta limba de circulatie internationala nivel avansat
Cunostinte bune operare PC (Excel, Word)
Cunoasterea operatiunilor de transport

Cunoasterea documentelor specifice necesare intocmirii dosarului de transport

Cunoştinţe despre operaţiuni import/export şi vamale

EXPERIENTA PE POST: Minim 2 ani pe un post similar

DESCRIEREA POSTULUI:
• Primeste si da raspuns la cererile de cotatii primite de la seful departamentului, departamentul vanzari, direct de la clienti sau orice alte surse
• Asigura si mentine legatura cu clientii
• Negociaza pretul cu clientii si transportatorii
• Executa comenzile de transport primite de la departamentul de vanzari sau direct de la clienti
• Supravegheaza buna desfasurare a cursei, procedand conform indicatiilor din comanda clientului
• Prospecteaza permanent piata transporturilor
• Negociaza modalitatile de plata
• Verifica existenta tuturor documentelor necesare pentru intocmirea dosarului de transport