Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

SC LogiXpert Services SRL angajeaza Expeditor International

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Persoana comunicativa, organizata, rezistenta la stres, capabila sa gandeasca strategic si sa lucreze in echipa;
  • Abilitati de negociere, putere de convingere, perseverenta;
  • Atentie la detalii in analizarea situatiilor;
  • Capacitatea de a lucra in conditii de stres si cu termene limita;
  • Buna cunoastere a limbii engleze;
  • Experienta in expeditii si transporturi internationale pe pozitia de expeditor international intr-o casa de expeditie constituie un avantaj.

Responsabilitati:

  • Mentine o legatura activa cu clientii din portofoliu si ii informeaza in legatura cu stadiul / derularea transporturilor, avand permanent in vedere mentinerea bunelor relatii de colaborare;
  • Identifica si contacteaza potentiali clienti negociind noi contracte in vederea dezvoltarii portofoliului companiei pe piata transportului international de marfuri;
  • Preia, monitorizeaza si finalizeaza comenzile de transport;
  • Contacteaza partenerii de transport / acceseaza bursele de transport si negociaza cele mai avantajoase solutii de transport;
  • Urmareste modul de executie a transportului si a seviciilor conexe contractate de companie, verifica documentele de transport;
  • Este direct raspunzator de finalitatea actului de vanzare a serviciilor prin recuperarea creantelor in termenele contractuale.

Beneficii:

  • Salariu atractiv, in functie de experienta (se negociaza la interviu);
  • Bonus in functie de performanta;
  • Mediu de lucru placut, birou de lucru amplasat ultracentral;
  • Posibilitate dezvoltare cariera.