Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1150 - 1800 €

Candidatul ideal:
Studii superioare finalizate;
Experiență de minim 2 ani în piața transporturilor rutiere interne și internaționale;
Cunoștințe de limba engleză;
Abilități de comunicare verbală și scrisă în relația cu clienții și furnizorii (negociere și analiză);
Aptitudini organizatorice, atât când lucrează pe cont propriu cât și în echipă;
Seriozitate și dinamism în luarea și asumarea deciziilor;
Cunoștințe de operare PC, Internet, E-mail;
Cunoașterea unei limbi străine în afară de limba engleză poate fi un avantaj;
Atenție deosebită la detalii.

Descrierea jobului
Prospectează piața transporturilor în vederea obținerii celor mai bune oportunități;
Elaborează oferte pentru clienți;
Negociază prețurile cu clienții și furnizorii;
Planifică și organizează intermedierea transporturilor rutiere;
Înregistrează comenzile și urmărește transporturile până la finalizare;
Procesează documentele și ține legătura cu departamentul financiar;
Stabilește și menține relații comerciale optime cu clienții și cu partenerii de transport;
Rezolvă problemele transportului dacă este cazul;
Păstrează confidențialitatea datelor.

Beneficii:
Salariu atractiv;
Bonusuri din vânzări;
Toate resursele necesare pentru îndeplinirea sarcinilor cu succes;
Mediu de lucru plăcut alături de o echipă prietenoasă, dinamică și profesionistă.