Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1200 - 2000 €

Acest job nu mai este activ.

DESCRIEREA POSTULUI / RESPONSABILITATI:

  • promovarea activitatilor/evenimentelor organizate in cadrul unui Centru International de Conferinte situat in Franta - Coasta de Azur
  • relationarea cu institutii si structuri administrative ale Uniunii Europene
  • redactarea si traducerea de texte in/din limbi straine (franceza si engleza)
  • derularea activitatilor administrative specifice unui Secretariat General
  • gestionarea corespondentei Directiei Generale

CERINTE:

  • disponibilitate pentru deplasare/relocare in Franta pe termen de 1-2 ani
  • absoventa studii superioare (Relatii Publice /Comunicare/Filologie)
  • cunostinte lb. franceza la nivel "avansat"
  • experienta relevanta (min. 3 ani) intr-un post similar
  • foarte bune abilitati de comunicare
  • buna capacitate organizatorica, receptivitate, sociabilitate
  • operare PC la nivel performant
  • constituie un avantaj experienta in promovarea proiectelor europene

BENEFICII:

se ofera salariu motivant si perspectiva dezvoltarii unei cariere profesionale internationale