Evaluator - Timisoara, Cluj-Napoca, Constanta

evaluator intern in cadrul bancii

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Constanța; Timișoara

Candidatul ideal

· Studii superioare (profil tehnic sau economic);
· Certificare ANEVAR;
· Permis de conducere - categoria B;
· Cunostinte privind prevederile specifice referitoare la garantiile materiale;
· Cunostinte despre standardele internationale de evaluare aplicabile in Romania;
· Cunostinte despre fluxurile generale de creditare;
· Cunostinte aprofundate despre pietele imobiliare si cele specifice altor tipuri de garantii materiale;
· Limba engleza – mediu · Cunostinte PC – mediu (MS Office).

Descrierea jobului

· Evaluarea si monitorizarea garantiilor materiale;
· Verificarea rapoartelor de evaluare externe;
· Efectuarea formularelor de analiza garantii pentru achizitii de echipamente noi care nu necesita rapoarte de evaluare;
· Efectuarea analizei de investitii finantate de banca;
· Formularea de opinii ca parte a procesului de revizuire a creditului;
· Mentinerea legaturii cu evaluatorii externi;
· Alte sarcini legate de fluxul firesc al activitatii si misiunea postului.