Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati principale

  • Responsabil de evaluarea riscului asigurabil al cererilor de asigurare in limitele autorizate in procedura
  • Participa la activitatea de obtinere a documentelor medicale, financiare, ocupationale, etc privind stabilirea adecvata a claselor de risc al asiguratilor si la elaborarea tuturor documentelor necesare activitatii de subscriere a riscului asigurabil
  • Programarea la examinarea medicala a asiguratilor precum si pastrarea unei bune legaturi cu reprezentatii clinicilor medicale
  • Verificarea, analiza si completarea informatiilor necesare activitatii de evaluare a riscului asigurabil in aplicatiile IT folosite in acest proces; actualizarea bazelor de date privind modificarile survenite pe parcursul procesului de evaluare
  • Pregatirea documentelor si a rapoartelor medicale pentru Reasigurator(i) privind cazurile ce necesita acceptarea/ aprobarea pentru reasigurare
  • Participa la elaborarea procedurilor specifice activitatii de subscriere si ofera sugestii de imbunatatire a activitatii si procedurilor Serviciului Subscriere
  • Participa la inregistrarea, scanarea si arhivarea tuturor documentelor specifice activitatii zilnice a Serviciului Subscriere
  • Mentine o comunicare si corespondenta permanenta si eficienta cu clientii si reprezentantii bancari care solicita informatii privind evaluarea riscului asigurabil
  • Indeplineste sarcinile de serviciu, atribuite de seful ierarhic, privind buna desfasurare a activitatii desfasurate in cadrul Serviciului Subscriere si companiei
  • Respecta prevederile din regulamentele si normele interne ale Serviciului Subscriere si companiei
  • Reprezinta interesul companiei fata de clientii interni privind acceptarea in asigurare a persoanelor care solicita o asigurare de viata
  • Reprezinta intr-un mod constructiv, pozitiv compania in relatiiile cu partenerii de afaceri si autoritatile
  • Manifesta o preocupare permanenta si sustinuta privind perfectionarea profesionala
  • Asigura o comunicare eficienta si profesionala cu colegii si superiorii

Cunostinte si experienta:

Cunostinte:

  • Studii superioare (de preferat, studii medicale sau tehnice)
  • Experienta in campul muncii – 2/3 ani
  • Experienta in domeniul asigurarilor de viata – minim 2/3 ani (de preferat, experienta relevanta in evaluarea riscului asigurabil si cunostinte medicale)
  • Experienta in domeniul asigurarilor de viata pentru produsele bancare
  • Cunostinte solide PC – MS Office applications
  • Limbi straine – engleza: nivel avansat (citit, scris, vorbit), franceza

Oferta:

- Contract de munca pe perioada Nedeterminata
- Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicanti fiind pastrati in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.