Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1250 €

Manager - Echipament

Descrierea jobului

Întreținerea masinilor, echipamentelor si instalatiilor

Achizitionare Piese

Inlocuire /Întreținere /Repararea echipamentului,

Design si productie

Relatii de cooperare

Relatii de cooperare cu toate departamentele

Functie si/sau nivel de clasificare (experienta si/sau certificat)

Capacitate de intelegere si urmarire scheme electrice/mecanice

Capacitate de diagnosticare defecte cauze/efecte/masuri de prevenire

Experiența în domeniul electric, al electronicii și al mașinilor, echipamente electro/mecano/hidro/termo/pneumatice ,

Abilitatea de a opera instalatii , scule si echipamente (aparat de sudura, masini de gaurit, frezat, strunguri, polizoare unghiulare, etc, folosite in procesul de reparatie/intretinere masini/instalatii

Avantaj-limba engleza

Avantaj - Cariere in Strainitate (Minim 3 ani),

Avantaj - Limba Coreeana

Nivel funcțional și calificare (unelte și mașini)

Cunostinte operare  AutoCad,

Cunostinte operare masini de sudat,

Cunostinte proceduri specifice activitatii de productie,

Cunostinte proceduri reparatii echipamente industriale,

Cunostinte operare PC, MS Word, MS Excel

Aptitudini

Creativitate, capabilitatea de a lua decizii , abilitati de lucru in mecanica fina,  responsabilitatea, sociabilitate, putere fizica cat si psihica, adaptabilitate , meticulozitate, abilitati de corectare/imbunatatire a pozitiei/parametrilor/caracteristicilor pieselor pana la nivel micro si nano , disponibilitate pentru program prelungit, inclinatii deosebite pentru curatenie, respect pentru modul de viata si cultura coreeana , spirit auto-didact , bunavointa, harnicie, daruire , pasiune, etc.

Responsabilitate (domeniu de control / taxă și limită)

Propune investiți în scule/echipamente/masini/instalatii

Repara și întreține facilitătile companiei

Diagnosticare grad de uzura/defect/durata de viata pentru facilitățille companiei

Propuneri de imbunatatire a modului de functionare, de reducere a gradului de uzura si a ratei de defect

Asigura respectarea programului de metenanta si reparatii programate si/sau neprogramate

Compania de experți specializată în condensatori cu film și filme metalizate pentru condensatori, cu o rețea de vânzări la nivel mondial și cu facilități de producție globale.

Nuintek, companie care contribuie la protecția mediului înconjurător și aduce confort în viața oamenilor din întreaga lume.

Nuintek, s-a concentrat pe un bussiness cu condensatori de film de peste o jumătate de secol. În prezent, extindem domeniile noastre de activitate de la filme metalizate pentru condensatoare și condensatoare pentru aplicații care se leagă strâns de viața oamenilor, de aplicații tehnologice avansate atât pentru motoarele regenerabile, cât și pentru automobilele ecologice, care sunt principalele puncte de interes ale afacerii companiei. Cu un sprijin puternic al clienților, am reușit să obținem cel mai bun nivel de calitate din lume și să devenim unul dintre cei mai mari producători de film metalizat din lume.