electronist sisteme securitate

tehnician - electronist

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Instalare sisteme de securitate(efractie, control acces, pontaj, TVCI, detectie incendii, interfonie), retele de date, retele de telecomunicatii si sisteme IT.

Responsabilitati
- Acest job implica instalarea de sisteme de securitate, telecomunicatii, IT si efectuarea de diferite lucrari specifice, la sediile clientilor companiei;
- Se vor efectua activitati de instalare, depanare, configurare, testare, diagnosticare si reparare pentru echipamentele si sistemele clientilor.
- Punerea in functiune, instalarea si programarea sistemelor si a echipamentelor noi in termenele contractuale stabilite.
- Asimilare de cunostinte referitoare la echipamentele noi aparute, invatarea si punerea in aplicare a acestor cunostinte in activitatea curenta.
- Intocmire de rapoarte de service si rapoarte conform procedurilor de service ISO.
- Efectuarea de instruiri tehnice si acordarea de asistenta tehnica la beneficiar personalului care opereaza echipamentele.
- Deplasarea la sediul clientului, pentru interventii, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
- Stabilirea necesarului de piese si materiale pentru rezolvarea incidentelor.

Cerinte
- Experienta in executia si punerea in functiune de instalatii pentru sisteme securitate(efractie, control acces, pontaj, TVCI, detectie incendii, interfonie), retele de date, retele de telecomunicatii, constituie un avantaj
- Experienta in executia de instalatii electrice si de curenti slabi cu sau fara canal de cablu;
- Cunostiinte de electricitate/electrotehnica/electronica/IT;
- Cunostiinte de operare si administrare de calculatoare, configurare routere, instalare si configurare echipamente de retea, cablare structurata;
- Studii medii de profil (electronica, electrotehnica, energetica, informatica) constituie avantaj;
- Permis conducere cat. B

Beneficii Oferite
- Pachet salarial in functie de cunostinte, experienta si activitatea desfasurata;
- Dezvoltare profesionala continua;
- Dotare cu telefon mobil, laptop.