Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Candidatul ideal:

-studii medii in domeniul automatizari sau electrotehnic.
-persoana organizata si cu o gandire analitica
-capabil de a invata sa utilizeze tehnici si tehnologii noi
-abilitate de munca in echipa

Descrierea jobului:

Cerinte

-citeşte şi interpretează corect schema electrică;
-alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;
-stabileşte traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi;
-montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele şi realizează conexiunile şi izolaţiile conform schemei şi normelor tehnice de securitatea muncii;
-pune sub tensiune instalaţia şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;
-repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc. conform cerinţelor.
-execută inspecţii periodice şi revizii tehnice ale instalaţiilor electrice
- constituie avantaj detinere autorizatiei ANRE
-disponibilitate de deplasare

Oferta (bonusuri, beneficii)
-contract de munca pe prioada nedeterminata
-pachet salarial motivant.
-posibilitati de dezvoltare intr-un mediu dinamic
-conditii de munca la standarde ridicate

Descrierea companiei:

LS ELECTRO Cluj Napoca a luat fiinţă în anul 2008 în urma experienţei stafului managerial de peste zece ani în domeniul energetic, având ca obiect principal de activitateproiectarea, fabricarea şi comercializarea de echipamente electrice pentru sistemul energetic naţional şi pentru domeniul privat. Strategia adoptată este aceea de dezvoltare bazată prin crearea valorilor pe  termen lung, prin aplicarea unei politici de preţuri şi tarife fiabile adaptate la cerinţele pieţii