Adresa/ adresele jobului

Constanța

Sidera_logo

Profil candidat ELECTRICIAN:
- Calificare de electrician (de intretinere si reparatii);
- Experienta profesionala in mentenanta echipamentelor ;
- Constituie un avantaj experienta anterioara in automatizari, invertoare si linii de productie;
- Notiuni despre intretinerea preventiva si predictive;

 - Autorizat ANRE, grad II.

 Responsabilitati:
1. Urmareste functionarea echipamentelor, raporteaza anomaliile/nerespectarea parametrilor normali de functionare;
2. Realizeaza interventii la sistemele electrice: reparatii, alte lucrari in conformitate cu procedurile interne ale companiei;
3. Realizeaza inspectii / verificari periodice ale instalatiilor electrice, recomandari pentru activitati preventive de mentenanta;
4. Asigura mentenanta permanenta in orice zona a societatii;

Profil candidat OPERATOR PRODUCTIE:

- Experienta intr-o pozitie similara in productia materialelor de constructii reprezinta un avantaj

- Disponibilitate de a lucra in schimburi.

 1. Desfasoara activitatea de productie respectand operatiile specificate in instructiunile de lucru.
 2. Aduce aportul la realizarea planului de productie.
 3. Realizeaza produse de calitate, sesizand superiorului orice neregula in ceea ce priveste calitatea productiei.

 4. Descarcarea,incarcarea si manipularea materiilor prime conform procedurilor interne.