Electrician mentenanta cladiri

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal
Studii medii – Liceu, Scoala de meserii, Scoala profesionala – cu antetul ministerului educatiei si invatamantului si/sau ministerului muncii.

Experienta minim 2 ani in mentenanta instalatii electrice  cladiri

Autorizatie ANRE

Permis conducere cat B - constituie avantaj

Capacitate normală de adaptare la condiţiile de muncă.

Buna capacitate de comunicare.

Seriozitate si dinamism

Persoana organizata

Fara cazier

Se va face verificarea teoretica si practica a cunostintelor

Descrierea jobului
Pozitia este in Bucuresti, se subordoneaza inginerului activitatii de mentenanta si nu are persoane in subordine

Responsabilitati:

1.  Montaj si reparatie prize, lampi si corpuri de iluminat, cu precadere iluminat flurescent si led

2.  Utilizarea instalatiilor electrice de joasa tensiune, inclusiv a aparatelor din tablourile electrice

3.  Montajul traseelor de cablu si conductoare (copex, tevi, pat de cabluri …)

4.  Montajul instalatiilor electrice aferente alimentarii cu energie electrica a echipamentelor termice, sanitare si HVAC (preponderent ventiloconvectori de tavan, dar nu numai)

5.  Montarea si intretinerea (revizii) tablourilor electrice de distributie in joasa tensiune (conexiuni si aparate de conectare, comutare si protectie, disjunctoare, aparataj de tablou …)

6.  Diagnostic si eliminarea defectelor principale in functionarea retelelor electrice de consum interioare (scurt circuit, punere la pamant, suprasarcina)

7.  Executia lucrarilor de reparatii minore si remediere a eventualelor avarii pentru mentinerea instalatiilor BRD-TPV in stare de functionare

Beneficii:Salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, prime de Paste si Craciun, tikete de masa, asigurare de risc si accidente.