Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Câmpina

Se recruteaza si din

Ploiești, Băicoi

Descrierea postului:

Realizeaza mentenanta preventiva pentru echipamente CNC din fabrica.

  • Instaleaza, repara si intretine echipamentele industriale prin realizarea lucrarilor de natura electrica, inclusiv pneumatica si hidraulica;
  • Asigura sistemul de mentenanta preventive specificand cerintele si asigurand executia la timp;
  • Are un rol activ in activitatile de TPM generand si implementand imbunatatiri;
  • Executa sarcinile si lucrarile de mentenanta electrica planificate sau accidentale;
  • Operează în condiţii de siguranţă cu sculele şi dispozitivele din dotare;
  • Anunţă supervizorul locului de munca al ariei de fiecare dată când sunt necesare operaţii de întreţinere şi reparaţii in zona;
  • Întocmeşte lista de componente şi materiale necesare pentru întreţinere şi reparaţii;

Candidatul ideal:

  • Absolvent de liceu sau scoala proferionala cu profil electric;
  • Minim 3 ani experienta ca electrician de intretinere utilaje CNC
  • Autorizatie ANRE electrician