Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

68 Strada Bibescu, Craiova

Se recruteaza si din

Craiova

Cerinte:
Studii medii – liceu, scoala de meserii, scoala profesionala.
Experienta minim 2 ani in montaj instalatii electrice de curenti tari sau slabi.
Autorizatie ANRE grad I sau II..
Permis conducere cat B
Persoana organizata si fire analitica.
Interviul presupune verificarea teoretica si practica a cunostintelor.

Responsabilitati:
Lucru in conditii de santier: interior, exterior, inaltime.
Se subordoneaza sefului de lucrare si nu are persoane in subordine.

- incarca materialele si uneltele de lucru la masina;
- citeşte şi interpretează corect schema electrică;
- alege materialele si echipamentele conform specificaţiilor din schemă;
- stabileşte traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi;
- montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele;
- realizează conexiunile conform schemei şi normelor tehnice de securitatea muncii;
- pune sub tensiune instalaţia şi utilizează proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;
- repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc.
- intretinere scule si unelte din dotare;
- intocmire raport de lucru si foi de drum;
- curatenie la sediu si la locul de munca in teren la sfarsitul zilei.

Salarizare:
Contract de munca perioada determinata initial.
Contract perioada nedeterminata dupa primele 3 luni.
Salariu atractiv. Diurne. Ore suplimentare.
Scolarizare la locul de munca.
Cursuri autorizate specifice domeniului de curenti tari si slabi.