Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

Mioveni

Candidatul ideal:
- Studii medii tehnice (electrice, mecanice)
- Experienta in domeniu minim 3 ani
- Autonomie, capacitate de a evalua situatii
- Atentie distributiva, asumarea responsabilitatilor
- Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

- Asigura mentenanta instalatiilor electrice si echipamentelor din halele de productie.
- Asigura urmarirea executiei lucrarilor de intretinere si interventie la utilaje in timpul stabilit, cu respectarea normelor SSM si de calitate impuse ;
- Este responsabil pentru repararea la timp si de calitate a masinilor si utilajelor din dotare, in limita atributiilor ;
- Este responsabil de respectarea graficului de mentenanta preventiva, de micsorarea timpilor de stationare a echipamentelor, precum si a numarului de reparatii accidentale;
- Verifica si intervine, in limita atributiilor, la eventualele defectiuni aparute in functionarea alimentarii cu energie electrica (instalatii de iluminat, prize de joasa tensiune);
- Asigura mentenanta preventiva a echipamentelor (reparatii planificate conform planului de revizii);
- Verifica si urmareste functionarea echipamentelor, sculelor din procesul de productie, conform cerintelor de calitate impuse;
- Verifica si urmareste graficele de climatizare, temperatura, calitate aer, care fac parte din procesul de productie .