Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
- Calificare electrician;
- Autorizatie electrician autorizata ANRE
- Abilitatea de lucru cu sistemul de curenti slabi (low voltage)
- Experienta minim 2 ani in domeniu;
- Disponibilitate la efort prelungit;
- Rezistenta la stres;
- Persoana integra si responsabila;
- Viteza de reactie si capacitate de a lua decizii;
- Abilitati de a lucra in echipa;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Efectueaza lucrari de mentenanta tehnica pentru mentinearea in buna stare de functionare a tuturor sistemelor si instalatiilor Centrului Comercial;
- Selecteaza si foloseste corect aparatura pentru determinarea curentului, tensiunii si rezistentei electrice
- Interpreteaza corect schemele electrice, simbolurile si legile si regulile electrice de baza;
- Determina circuitele paralele si in serie;
- Scoate de sub tensiune echipamentele electrice conform normelor tehnice de securitatea muncii si .;
- Executa verificari asupra instalatiilor electrice;
- Identifica echipamentele si componentele defecte, in vederea remedierii;
- Inlocuieste/repara echipamentul electric defect;
- Executa inspectii periodice si revizii tehnice ale instalatiilor electrice folosind echipament de siguranta adecvat;
- Stabileste necesitatea reparatiei, in functie de starea tehnica a instalatiei electrice si executa atat reparaţii curente cat si reparatii capitale, ce presupun demontarea completa a instalatiei electrice, reconditionarea izolatiilor deteriorate etc.;
- Executa un ciclu complet de incercari, pentru stabilirea incadrarii instalatiei electrice de comanda in parametrii ceruti.
- Verifica cablul electric de alimentare apartinand Centrului Comercial si panourile electrice din magazine
- Verifica cablul de telefonie apartinand Centrului Comercial.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv
- Bonuri masa
- Lucrul intr-o echipa tanara, intr-o companie internationala.

Toate cererile vor fi tratate cu cea mai mare confidentialitate.