Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București; Chitila

Chimtotal Trading reprezentant si distribuitor oficial Carrier Transicold Europe in  Romania angajeaza
ELECTRONIST , ELECTRICIAN / ELECTROTEHNICIAN  sau Electrician mecanic pentru montaje , revizii, reparatii agregate frigorifice cu aplicatie in transporturi frigorifice.

Descrierea postului

• Responsabil cu repararea, reviziile si controlul echipamentelor agregatelor frigorifice
• Efectuarea de montaje de echipamente in parametrii de calitate
• Raspunde de calitatea reparatiilor efectuate

Cerinte:

• Cunostinte de mecanica auto
• Principiile de functionare ale echipamentelor electrice si electromecanice

• Experienta anterioara ca automatist instalatii frigotehnice sau ca frigotehnist reprezinta un avantaj
• Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor la locul de munca
• Atentie la detalii si atentie distributiva
• Capacitate de a lucra in echipa
• Comunicarea interactivă eficienta la locul de muncă
• Carnet de conducere categoria B

• Cunostinte tehnice in domeniul frigului comercial si industrial, pentru instalatii cu diferite tipuri de agenti frigorifici (freon, CO2, azot) reprezinta un avantaj

Abilitati personale:

• Capacitatea de lucru si sustinere in echipa

• Corectitudine, seriozitate, gandire logica, capacitate de diagnoza tehnica rapida
• Dezvolta in mod continuu propriile abilitati si competente
• Atitudine deschisa inspre invatare si insusire in profunzime a noilor informatii
• Disponibilitate pentru interventii de urgenta

Oferim

Salariu atractiv, mediu specializat, oferim periodic cursuri din partea companiei Carrier, posibilitati castiguri suplimentare, posibilitatea de crestere ca functie in cariera.