Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Absolvent al Liceului Pedagogic/Facultatii de Psihologie si Stiintele educatiei, definitivat
Experienta de minim un an in lucrul cu copiii
Vorbitoare de limba engleza
Persoana calda, creativa, entuziasta, calma, pasionata de educatia alternativa
Cunoaste psihologia copilului, poate sa identifice nevoile copilului si sa vina in intampinarea lor
Comunicare empatica si cu respect
Cauta sa se dezvolte si sa se autodepaseasca
Stie sa se faca placuta si indragita de copii si adulti
Bune abilitati de organizare

Cursuri de formare ca educator sau asistent Montessori reprezinta avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Coordonarea procesului didactic
Dezvoltarea activitatilor
Redactarea documentatiei necesare clasei
Comunicarea cu parintii

Beneficii:
Se discuta in cadrul interviului, in functie de experienta si potential.

Posibilitatea de cursuri de formare ca educator Montessori

Descrierea companiei

Gradinita Free to Grow este o gradinita ce urmeaza pedagogia Montessori. O gradinita ce isi doreste sa promoveze educatia de calitate, o abordare personalizată pentru fiecare copil în parte (în funcţie de nevoile şi interesele sale) şi un mediu de lucru primitor, securizant şi stimulant pentru copil.