Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Iași

Echipa Global Tech este in cautarea viitorului coleg/a ce se va ocupa de gestionarea produselor din magazinul online.

Sarcini și responsabilități:

  • gestioneaza produsele din magazinul online;
  • corecteaza continuu descrierea si fotografiile de produs;
  • ajuta departamentul de relatii clienti, atunci cand situatia o cere;
  • se informeaza constant despre noutati in domeniu;
  • redacteaza articole de blog in vederea promovarii produselor;
  • colaboreaza cu echipa de marketing pentru pregatirea produselor aflate in campanii promotionale.

Cerințe și abilități:

  • buna cunoastere a limbii romane;
  • autodidact;
  • creativitate si originalitate;
  • cunostinte medii ale pachetului Office;
  • utilizare PC;
  • foarte atent la detalii.

Reprezinta avantaj daca:

  • ai experienta in ecommerce;
  • cunosti platforma Magento;
  • esti familiarizat cu SEO, HTML;
  • ai cunostinte tehnice din domeniul sculelor electrice, echipamentelor industriale si uneltelor de gradinarit/constructii;
  • stii sa folosesti un program de editare grafica (ex Photoshop).

Oferim:

  • contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • colegi tineri si plini de entuziasm;
  • posbilitatea dezvoltarii carierei dvs in cadrul unei firme in plina dezvoltare;
  • notebook si telefon de serviciu;
  • cursuri de formare si educatie din domeniul ecommerce.

Daca vrei sa faci parte din echipa tanara si performanta a echipei Global Tech, aplica CV-ul tau si hai sa ne cunoastem!

  • Interviu online
  • 1. Ce te motiveaza sa devii mai bun pe plan profesional?