Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Jiu

Salut,

Suntem echipa Play Solutions (organizatie cu capital integral romanesc care acopera urmatoarele arii din domeniul IT: dezvoltare solutii Business Intelligence, dezvoltare aplicatii la cerere, servicii suport IT, servicii cloud etc) si cautam colegi pentru punctul de lucru din Tg. Jiu.

Esti ambitios(a), perseverent(a), ai talent la scris, doresti sa iti construiesti o cariera in mediul online si detii bune cunostinte de operare calculator si de utilizare a internetului drept sursa de informare si documentare?

Te invitam sa te alaturi echipei noastre. Lucram cu persoane care pun pasiune in munca lor si sunt dornice sa evolueze alaturi de echipa noastra.

Cerinte:

  • Inteligent, creativ, cu capacitate de selectie, analiza si sinteza;
  • Cunosti pachetul de operare MS Office
  • Cunostinte teoretice despre SEO, Google Analytics, sau alte intrumente de marketing
  • Atent la detalii si buna capacitate de organizare

Studii

  • Nivel de studii: superioare; constituie avantaj profilul facultatii absolvite: Stiinte Economice, Jurnalism, Litere.
  • Cunosti limba engleza la nivel avansat; constituie avantaj cunoasterea altor limbi, precum: franceza, spaniola, germana.

Responsabilitati:

  • Adaugare/editare/corectare texte pe diferite site-uri ale clientilor nostri sau din reteaua proprie;
  • Scriere texte (descrieri produse/servicii) si articole pe diferite teme conform informatiilor furnizate de catre clienti;
  • Activitati de optimizare a site-urilor;
  • Creare de continut relevant pentru bloguri;
  • Creare continut pentru Social Media;
  • Participa activ la realizarea si prelucrarea imaginilor de produs;
  • Aduce idei creative privind strategii de campanii online.

Beneficii:

  • Dezvoltarea unei cariere intr-un domeniu dinamic si de actualitate;
  • Activarea intr-un mediu care faciliteaza dezvoltarea personala si profesionala;
  • Sprijin financiar pentru traininguri, cursuri si certificari.