Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

RESPONSABILITATI:

  • tine evidenta financiara operativa a facturilor primite de la furnizori;
  • urmareste facturile emise catre clienti si  incasarea creantelor de la acestia;
  • intocmeste situatii zilnice privind soldul disponibil
  • preda zilnic in contabilitate facturile primite de la furnizori cu viza “acceptat la plata pentru proiectul…”
  • intocmire documente necesare realizarii operatiunilor de incasari si plati in numerar conform Regulamentului operatiunilor de casa;
  • responsabil pentru modul de intocmire a registrului de casa;
  • intocmirea tuturor documentelor necesare realizarii operatiunilor de incasari si plati in conturile bancare de lei si de valuta;
  • intocmeste dispozitiile de plata pentru avansurile de trezorerie;
  • intocmirea documentatiei pentru obtinerea scrisorilor de garantie bancara si urmarirea scadentei acestora;
  • participa la inventarierile inopinante si generale pentru celelalte gestiuni din cadrul societate
  • completare grafic plati decizie esalonare+TVA
  • actualizare lunara a contractelor cesionate la banci pt stabilire limita descoperit de cont si accesare cash incasat in boface/cont colector
  • emitere situatii pt banci pt accesare/prelungire linie credit
  • actualizare zilnica banci (operatiuni curente), casa, furnizori, rapoarte financiare, registru ordine de plata
  • verificare fise furnizori pt emitere BO-uri, emitere BO-uri si OP-uri/DPE-uri, schimburi valutare
  • arhivare documente contabile (ex:  extrase banci, OP etc)
  • programari retrageri numerar

CERINTE :

  • Absolvent de studii superioare;
  • Experienta de minim 3 ani in departamentul financiar - contabilitate;
  • Cunostinte  bune de legislatie fiscala;
  • Cunostinte foarte bune programe suita MS Office (Word, Excel);
  • Abilitati de analiza, sinteza, planificare si organizare a activitatilor;
  • Cunostinte bune de limba engleza reprezinta un plus

BENEFICII:

  • Salariu motivant ( Se negociaza in urma interviului)
  • Mediu de lucru placut