Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Descriere post:

Organizarea si tinerea contabilitatii pentru activitatea clientilor (societati comerciale sau persoane fizice autorizate), in sensul administrarii tuturor aspectelor financiar-contabile ale clientilor din portofoliu;
Gestionarea relatiei cu clientii;
Pregatirea de rapoarte financiare si situatii solicitate de clienti;
Intocmirea si depunerea declaratiilor de impozite si taxe si a situatiilor financiare anuale;
Mentinerea relatiei cu administratiile financiare.

Cerinte:

Experienta in domeniul financiar-contabil de cel putin 5 ani, inclusiv in cel al resurselor umane;
Calitatea de membru CECCAR sau CCFR constituie avantaj ;
Experienta in firma de contabilitate constituie avantaj;
Experienta in contabilitatea de gestiune constituie avantaj;
Abilitati de comunicare cu clientii si de lucru in echipa;
Capacitate de adaptare la schimbari;
Experienta cu programul Saga constituie un avantaj, dar nu este obligatorie;
Cunostinte solide operare PC si limba engleza;
Carnet de conducere cat. B;
Capacitate de decizie si asumare a responsabilitatii;
Rezistenta la efort si stres;
Capacitate de analiza si sinteza;
Echilibru emotional, constanta in atitudini;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Mediu de lucru profesionist;
Sansa de a lucra cu clienti internationali;
Posibilitatea de avansare;