Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilitati principale:

  • Inregistreaza, verifica si analizeaza din punct de vedere legal si al corectitudinii de clasificare toate inregistrarile contabile ce stau la baza intocmirii balantei contabile si a contului de profit si pierdere;
  • Efectueaza inregistrarile contabile complexe si/sau exceptionale, precum si inregistrarile contabile aferente inchiderilor lunare/anuale;
  • Urmareste existenta contractelor incheiate cu partenerii (clienti, furnizori, banci etc);
  • Urmareste acoperirea necesarului zilnic de plati si previzioneaza incasarile pe baza scadentelor;
  • Reconciliaza platile/incasarile catre furnizori/clienti cu facturile scadente din sistem;
  • Urmareste soldurile clientilor si furnizorilor, confruntari de sold, depisteaza creantele intarziate si ia masuri pentru incasarea sau recuperarea lor;
  • Realizeaza raportul de cash-flow;
  • Completeaza Registrul Jurnal, Registrul Inventar, Registrul de Evidenta Fiscala;
  • Sustine activitatea Managerului Financiar prin analizarea conturilor din balanta companiei si prin analiza veniturilor si cheltuielilor;
  • Pune la dispozitia Managerului Financiar toate informatiile necesare;
  • Participa activ la controlul exercitat asupra activitatii atat din punct de vedere financiar-contabil, cat si legislativ.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare absolvite- profil economic;
  • Cunostinte utilizare SAP;
  • Experienta in domeniu de minimum 2 ani;
  • Cunostinte Limba Engleza;
  • Aptitudini de comunicare si leadership.