Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte
- Studii superioare in domeniul economic;

- Experienta relevanta (minim 1/2 ani) pe o pozitie similara;
- Cunostinte solide de contabilitate primara, contabilitate financiara si/sau salarizare;
- Persoana atenta la detalii, analitica, atitudine proactiva, spirit de echipa;
- Abilități de organizare, planificare și prioritizare a sarcinilor;

- Persoana dinamica, organizata, responsabila, usor adaptabila la situatii noi;
- Capacitatea de a respecta termenele limită;

- Experienta in operare in Ciel constituie un avantaj

Responsabilitati

Segmentul financiar contabil
- Evidenta si operarea documentelor aferente achizitiilor de materii prime, materiale si servicii;

- Operare extraselor de banca in lei si valuta
- Urmarirea platilor si incasarilor, mentinerea relatiei cu furnizorii si clientii companiei in vederea verificarii soldurilor acestora si respectarea termenelor de plata;

- Efectuarea platilor catre furnizori interni si externi;

- Intocmirea de rapoarte periodice catre management;

Segmentul salarizare

- Cunostinte solide de legislatia muncii la zi;

- REVISAL - intocmirea si transmiterea Registrului General de Evidenta al Salariatilor;

- reprezentarea societatii in relatia cu ITM, CAS, CASA DE PENSII SOMAJ, AJOFM;

- pontaje, salarizare, intocmierea si depunerea declaratiei 112

- executarea altor lucrari privind evidenta de personal.

Ce oferim:
-Posibilitate de a acumula experienta solida;
-Trainning din partea echipei;

Descrierea companiei

* Grupul Floria este unul dintre cele mai mari grupuri de companii de pe piața de flori din România, în prezent administrând:
• – cea mai important platformă on-line de vânzare de flori
• Floria În Stradă - rețeaua de florării
• Floria La Evenimente - divizia de evenimente speciale
• Floria Vrac – distribuitor de flori en-gross.

Floria În Stradă este prezentă pe piață cu 4 magazine in Bucuresti si unul in Ploiesti .In Bucuresti avem florarii în Str. Ion Câmpineanu nr. 22 (lansat la începutul luiconcept store-ul din Piața Dorobanți (inaugurat la finalul anului 2015) si mai nou in centrele comerciale Mall Baneasa si AFI Cotroceni Toate magazinele se remarcă prin arhitectura și design-ul inedit, precum și dotările de ultimă generație în materie floristică.

Pe lângă buchete, aranjamente florale, accesorii, decorațiuni și restul gamei largi de produse pe care le oferă, floraria-concept din Piața Dorobanți găzduiește Colțul Talentelor Locale. Secțiunea cuprinde: obiecte de home-déco realizate de către artiști autohtoni cunoscuți, o selecție de vinuri de calitate care poartă semnătura reputatelor crame românești și o colecție impresionantă de cărți. În plus, rețeaua Floria În Stradă, deține ateliere profesionale, dotate după cele mai înalte standarde de calitate și inovație, precum și o echipă amplă de experți în domeniu.

Pentru ca viziunea noastră este să le oferim clienților experiențe de neuitat, așa cum și-au imaginat mereu, am creat divizia Floria La Evenimente, specializată în realizarea decorațiunilor florale integrate în concepte spectaculoase, perfect adaptabile stilului fiecărui client.

Suntem o echipă tânără, dar cu o experiență relevantă și foarte multă pasiune pentru domeniul floristic. De aceea, proiectele noastre de dezvoltare în viitorul apropiat sunt extrem de ambițioase, pe fiecare dintre diviziile Grupului.

Vino sa te alaturi echipei noastre Floria sis a cresti alaturi de noi!