Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Economist responsabil clienti

Responsabilitati

- urmarirea aging facturi client si contactare client in vederea clarificarii sumelor neincasate incepand cu prima zi a depasirii scadentei

- comunicarea cu clientul pentru diferite probleme respectiv solicitari

- Inregistrare debit note-uri si contactare client in vederea clarificarii acestora

- activitati diverse (pregatire situatii pentru inchidere de luna , pregatire date pentru diverse rapoarte)

Cunostinte : - Studii superioare economice finalizate - experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara

- Cunostinte SAP - limba engleza (nivel avansat)

- limba germana (nivel mediu sau avansat)

- utilizarea avansata a pachetului MS OFFICE (in special Excel)

Profil : - foarte organizat , punctual ,

atent la detalii , disciplinat

- orientat spre rezultate

- comunicativ si cu spirit de echipa

- un grad inalt de responsabilitate proprie

- flexibilitate

- capacitatea de a lucra sub presiune

Beneficii: - Pachet salarial atractiv

 - Bonuri de masa.