Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

Mioveni

Pentru clientul său, o cunoscută companie multinațională, leoHR recrutează:

Financial Controller – Pitești

Responsabilități:

  • Întocmirea de comparații plan / realizat;
  • Urmărirea încadrării în bugetele aprobate;
  • Analiza abaterilor și propuneri de măsură pentru remedierea acestora;
  • Intervine în procesul de aprobare a referatelor de necesitate, prin verificarea încadrării în buget și stabilirea contului  de  cheltuieli pe care va fi înregistrată achiziția;
  • Urmărirea contractelor de prestări servicii.

Profilul candidatului:

  • Studii superioare economice;
  • Experiență și cunoștințe aprofundate în contabilitatea cheltuielilor;
  • Experiență profesională în domeniul financiar-contabil minimum 3 ani;
  • Experiență în control financiar, constituie un avantaj;
  • Cunostinte bune de limba germană sau engleză (obligatoriu );
  • Foarte bune cunoștințe Excell;
  • Gândire de ansamblu, capacitate de analiză;
  • Inițiativă proprie, orientare spre obiectiv;
  • Gândire analitica, capacitate de concentrare;
  • Comunicare, lucru în echipa, orientare către client.

Beneficii:

  • Contract pe perioada nedeterminata;
  • Mediu de lucru dinamic cu posibilitatea dezvoltării unei cariere internaționale;
  • Acces la traininguri de specialitate în țară și străinătate.