Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Economist pe perioada determinata de 2 ani

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
1

Cautam coleg(a) care sa se alature departamentului Financiar-Contabil pe postul de

Economist.

Conditiile de participare sunt urmatoarele:

· Studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă în domeniul economic;

· Cunostinte obligatorii: contabilitate financiara si de gestiune, legislatie in domeniu, operare calculator MS Office;

· Experiență profesională - Vechime minimă în specialitatea studiilor necesare exercitării funcţiei de economist – 3 ani.

· Constituie avantaj experienta in contabilitatea de gestiune / cunoasterea programului Mentor / programelor ERP.

· Cunostinte de limba engleza la nivel de conversatie.

Profilul candidatului:

Candidatii trebuie sa dispuna de o buna reputatie la nivel personal si profesional:

· Gandire analitica, atentie la detalii, abilitati de comunicare verbala si scrisa;

· Capacitate de analiza logica si numerica, aptitudini de organizare, planificare;

· Spirit de echipa, orientare spre rezultat;

· Loialitate, stabilitate.

Responsabilitati principale :

* Inregistrarea in evidenta contabila a facturiilor primite de la furnizori /+ facturilor emise clientiilor

* Calcul salarial

* Contabilitate de gestiune si productie

Program de lucru : 30 ore / saptamana

Locatia : zona industriala Bdul Muncii, Cluj Napoca

Activitatea firmei : productie mobilier / materiale de constructii.