Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Pentru clientul nostru, o companie multinationala din oil & gas, cautam Economist Junior

Principalele sarcini si responsabilitati:

  • Confirmari de sold cu clientii / furnizorii
  • Intocmirea borderourilor cu instrumente de plata pentru banca
  • Receptionarea si inregistrarea in sistemul contabil (Axapta) a instrumentelor de plata
  • Procesarea zilnica a extraselor bancare in sistemul contabil (Axapta)
  • Adrese catre clienti pentru instrumentele de plata refuzate in banca
  • Alte activitati de contabilitate primara
  • Compensari simple si prin IMI
  • Registrul de casa (inregistrare in Axapta)
  • Drumuri la banca pentru corespondenta
  • Intocmirea de situatii si rapoarte in Excel (ex. Raport cu facturi intarziate la plata)
  • Asigurarea suportului in cadrul departamentului financiar-contabil

Cerinte:

  • Experienta minim 1 an
  • Absolvent cu studii superioare in domeniul economic
  • Cunostinte operare PC – MS Office (Excel)
  • Cunostinte de contabilitate primara
  • Cunostinte Axapta (avantaj)
  • Cunostinte de limba engleza
  • Meticulozitate si acuratete, atentie la detalii

Oferta:

  • Contract pe perioada nedeterminatau perioada de proba de 3 luni
  • Numarul de zile de concediu anual 21
  • Tichete de masa (15 lei)
  • Se deconteaza max. 120 lei / luna, contravaloarea abonamentului RATB sau Metrorex
  • Program de lucru