Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilități:

Planifică, efectuează și înregistrează plațile în lei și în valută conform contractelor comerciale ale societății și conform ordonării emise de persoana care autorizează aceste plați

Întocmește și actualizează rapoartele necesare planificării plăților

Asigură documentația necesară depozitelor bancare ale societății

Asigură evidența și înregistrarea extraselor de valută ale societății

Întocmește documentația solicitată de băncile la care societatea are conturi în lei și valută deschise

Asigură comunicarea și corespondența cu băncile la care societatea are conturi în lei și valută deschise

Întocmește și înregistrează compensările pentru furnizorii de non-marfă și servicii

Verifică toată documentația ce însoțește marfa intrată prin import sau achiziție intr-comunitară, și se asigură de existența fizică a acestei documentații

Asigură evidența și înregistrarea avansurilor în lei și în valută plătite de societate;

Întocmește jurnalul de vânzări al societății lunar

Asigură evidența și înregistrarea altor taxe și impozite datorate de societate către bugetul statului, bugetele locale și fonduri speciale

Asigură transmiterea lunara a declarației INTRASTAT

Întocmește și gestionează balanța pentru partenerii interni de valută;

Asigură comunicarea și corespondența cu ANAF

Verifică corectitudinea calculului TVA datorat în vamă și a taxelor vamale pentru marfă importată

Întocmește, transmite și gestionează decontul de tva al societății și declarația recapitulativă”390”

Întocmește, transmite și gestionează declarația informativă ”394” privind livrările și achizițiile efectuate pe teritoriul național

Întocmește și gestionează balanță pe partenerii-furnizori de marfă interni și externi

Întocmește și gestionează balanță pe partenerii-clienți de marfă interni și externi

Cerințe:

Studii superioare economice

Competenţe operare sistem SAP (prezinta avantaj)

Competenţe de comunicare interpersoanlă

Simţ dezvoltat al detaliilor

Aptitudini organizatorice şi sistematice

Memoria cifrelor

Asumarea responsabiliăţii

Capacitate de concentrate, analiză și sinteză

Corectitudine

Capacitate de a rezolva problemele

Echilibru emoţional, constanţă în atitudini

Ofertă:

Condiţii de salarizare la nivelul pietei muncii

Tichete de masa

Mediu de lucru plăcut şi profesionist