Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1500 €

RESPONSABILITATI:

  • Inregistrarea in evidentele contabile a documentelor justificative aferente activitatii administrative a institutiei (contracte, facturi, extrase de cont, deconturi de cheltuieli, etc.)
  • Inregistrarea veniturilor/cheltuielilor anticipate si estimate
  • Initierea de operatiuni de plati aferente activitatii administrative a societatii
  • Intocmirea rapoartelor de reconciliere lunara in ceea ce priveste debitorii si creditorii institutiei, inventarierea anuala a conturilor
  • Prelucrarea lunara in fisiere excel a raportelor operationale asigurand reconcilierea acestora cu evidentele contabile
  • Suport in cadrul procesului de intocmire si auditare a situatiilor financiare anuale, precum si in procesul de bugetare
  • Suport pentru intocmirea raportarilor adresate: Bancii Nationale, finantatorilor sau conducerii societatii
  • Arhivarea corespunzatoare a documentelor din cadrul compartimentului

CERINTE:

  • Studii superioare economice
  • Experienta relevanta in contabilitate si in domeniul serviciilor financiare reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de utilizare aplicatii de business tip Office si de contabilitate
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Aptitudini: gandire logica si analitica, lucru in echipa, indeplinirea corecta si la timp a sarcinilor

 BENEFICII:

  • Salariu motivant si bonuri de masa
  • Training si oportunitati pentru dezvoltarea carierei in domeniul financiar-bancar