Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

950 - 1100 €

Recrutăm pentru clientul nostru - companie cu o tradiție de peste 20 de ani în livrarea de servicii IT, prezentă în 7 țări din Europa, America și Asiaare pune la dispoziția clienților săi servicii personalizate de inginerie software, recrutare IT, consultanță digitală și finanțare, poziția de

Economist cu limba Franceză

Locație: Iași

Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:

- studii superioare finalizate;
- cunoștințe de limba Franceză si limba Engleză: nivel mediu - avansat;
- excelente abilități de analiză și atenție la detalii;
apacitate de selecție, clasificare și interpretare eficientă a informațiilor;
- foarte bune abilități de comunicare și capacitate de adaptare;
- foarte bune abilități de prioritizare a activităților și de gestionare a timpului;
- prezență de spirit și stăpânire de sine în tratarea situațiilor neprevăzute sau urgente;
- abilități demonstrate de operare PC - pachetul Microsoft Office (Word si Excel, PowerPoint).

 Constituie un avantaj:

- studiile în domeniul economic;
- experiența de lucru in cadrul unei pozitii similare.

Responsabilități:

- asigură înregistrările contabile pentru societățile din grup din Franța și din SUA;
- menține relația cu furnizorii și cu decidenții interni pentru recuperarea documentelor justificative;
- solicită informaţii necesare desfăşurării activităţii, de la toţi colegii din departamentul comercial şi financiar;
- întocmeşte documente interne de gestionare a informaţiilor, aşa cum sunt ele solicitate de către superiorul ierarhic;
- menține relația cu clienții și furnizorii pentru soluționarea situațiilor apărute pe circuitul documentelor sau pentru confirmarea închiderii documentelor comerciale;
- informează săptămânal şeful ierarhic cu privire la situaţia documentelor întocmite/gestionate, situaţia diferenţelor la recepţie anunţate de către clienţi, precum şi situaţia soldurilor neachitate de către aceştia;
- realizează rapoarte săptămânale de activitate și transmite propunerile sale cu referire la

 Beneficii:

- pachet salarial atractiv: grilă salarizare, bonusuri de performanță, asigurare de sănătate;
- posibilitatea de promovare profesională, cu acces la oportunitățile interne de dezvoltare a unui plan de carieră;
- integrarea într-un mediu de lucru dinamic, multicultural;
- programe de training specifice activității.

Pentru mai multe informații despre companie, pozițiile vacante și serviciile pe care le oferim, vă rugăm să consultați site-ul

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.