Asistent Software Contabilitate Bugetara

contabilitate - economist - software consultant

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Profilul candidatului:

- Absolvent studii superioare de profil economic
- Pregătire economica solidă
- Cunoașterea planulului bugetar de conturi și specificile evidenței contabile bugetare reprezinta un avantaj
- Disponibilitate la deplasari: Sibiu, Ploiesti, Bucuresti
- Poate face faţӑ cu succes schimbӑrii; poate decide și acţiona fӑrӑ a avea tabloul complet; întreprinde demersuri care aduc eficienţӑ și eficacitate în asumarea riscurilor potenţiale și/sau în condiţii de incertitudine
- Caracterizat de integritate si încredere
- Fluenta si coerenta in exprimare
- Dorinta de dezvoltare personală continuă

- Utilizator al PC- ului, MS Excel (este binevenită cunoașterea unor programe ca de exemplu 1C, elementele de lucru cu bazele de date, Acces, SQL);

Descrierea jobului

- Implementarea și întreținerea sistemelor informaționale pentru contabilitate și gestiune necesare pentru organizațiile din sfera bugetară
- Analiza documentelor şi a cerinţelor clientului, stabilirea obiectivelor, elaborarea planului de lucru;
- Conlucrarea cu clientul și programatorii, în scopul adaptării și testării software-ului;
- Instruirea utilizatorilor ;
- Urmărirea modificărilor în legislație.
- Utilizarea corespunzătoare a datelor obținute în urma activităților specifice

Descrierea companiei

Societatea este liderul pieței de software pentru instituțiile bugetare din România, având un portofoliu atragator de clienți pentru aplicațiile din pachetul eXpert Bugetar.
- Condiții comfortabile de muncă;
- Proiecte interesante
- Instruire corporativă, perspective de carieră şi creştere profesională;