Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Economist contabilitate/ Contabil

Nivelul carierei
Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

SCALEIT SRL - Companie specializată în producția , comercializarea si automatizarea sistemelor de cântărit pentru domeniul industrial  si agricol, oferă spre ocupare un post de ECONOMIST CONTABIL/CONTABIL cu program full-time.

Cerinţele candidatului:

  • Studii medii/superioare in domeniul economic
  • Experienţa pe o poziţie similară minim 5 ani - conditie obligatorie
  • Cunoasterea temeinica a legislatiei contabile si fiscale
  • Cunoaşterea Microsoft Office ;
  • Personalitate  analitica , orientata spre rezolvarea problemelor si invatare
  • Spirit de observaţie, dinamism, eficienţă, initiativa
  • Abilitati de organizare şi planificare a activităţilor curente;
  • Persoana punctuala, serioasa, responsabila;
  • Loialitate şi confidenţialitate;
  • De preferat permis de conducere categoria B.

Descrierea postului:

  • Organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale
  •  Primirea si verificarea documentelor justificative financiar-contabile, verificarea existentei contractelor/comenzilor in baza carora aceste documente au fost intocmite;
  • Operează încasările şi plăţile în numerar conform registrului de casă;
  • Intocmirea de facturi catre clienti
  •  Stabilirea inregistrarilor contabile, pe baza documentelor justificative ( facturi de vanzari si cumparari, deconturi, alte operatiuni) si introducerea lor in aplicatia financiar-contabila
  • Efectuarea de plati on-line catre furnizorii interni si externi si inregistrarea extraselor de banca
  • Calculul productiei neterminate
  • inchidere lunara a TVA si a conturilor de cheltuieli si venituri, intocmirea si verificarea balantei lunare
  • Participa la inventarierea anuala
  • Intocmeste bilantul contabil semestrial si anual
  • intocmirea lunara si depunerea on-line la timp a declaratiilor financiar-fiscale si cea de salarii
  • arhivarea documentelor justificative si ale registrelor contabile
  •  urmareste mentinerea legaturii permanente cu institutiile fiscale
  •  raportari lunare/anuale/  catre diversi beneficiari
  •  relatia cu administratia financiara atunci cand e cazul
  • indeplinirea altor sarcini administrative primite de la managementul firmei
  • Participă la activitățile specific resurselor umane: calcul salarii, menținere fișe de post, decizii de personal,.;
  • Oferă suport departamentului comercial, precum si celorlalte departamente din cadrul companiei ;

Pachet salarial/beneficii:

  • Salariu : douamiisasesute - treimiiosuta lei net;
  • Bonuri de masă, tichete cadou;
  • Training adecvat pe post, si posibilitati reale de dezvoltare pe plan profesional
  • Mediu de lucru foarte stabil si prietenos

* angajarea presupune durata de proba de 90 de zile conform legislatiei romane

Candidaţii interesaţi vor trimite până la data de  25 iunie 2021 un Curriculum vitae la e-mailul oficial al firmei mentionat pe site-ul acesteia.

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceştia si va avea loc la sediul firmei din Brazii de Sus, str. Trandafirilor nr 26V, comuna Brazi.

Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu vor îndeplini condiţiile minimale solicitate în specificaţiile postului.

  • Interviu online
  • Sediul companiei este in Brazi, satul Brazii de Sus. Sunteti de acord sa faceti naveta, in cazul in care domiciliul dvs este in alta localitate ?
  • Ce te motiveaza mai mult la un job ?
  • Care este motivul pentru care intentionezi sa parasesti jobul actual ?
  • Care sunt asteptarile tale profesionale de la noul job ?