Acest job nu mai este activ.

Economist contabilitate

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

-persoana comunicativa capabila sa se integreze rapid int-un nou colectiv.
-seriozitate
-atitudine proactiva in spiritul rezolvarii situatiilor ce apar in activitatea de zi cu zi

Descrierea jobului

-ASIGURAREA EVIDENTEI CONTABILE A STOCURILOR, RELATIILOR CU TERTII, A TREZORERIEI SI EVIDENTA VENITURILOR SI CHELTUIELILOR
-INTOCMIREA SI VERIFICAREA SITUATIILOR SI RAPOARTELOR FINANCIAR-CONTABIL
-Emiterea facturilor pentru clienti
-Emiterea chitantelor pentru clientii interni
-Contabilizarea facturilor emise pentru clientii interni
-Inregistrarea incasarilor si platilor in lei conform extrasului de cont (registrul de banca)
-Inregistrarea incasarilor si a platilor in numerar conform registrului de casa
-Inregistrarea avansurilor din trezorerie conform deconturilor
-Inregistrarea facturilor de prestatii servicii , furnizori interni si externi
-Inregistrarea intrarilor de marfuri in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe,DVI si NIR)
-Emitere documente plata ( CEC, BO )
-Pastrarea legaturii cu bancile si cu institutiile statului
-Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli
-Indosarierea cronologica a documentele
-Pastrarea legaturii cu clientii si furnizorii, verificarea si reglarea fiselor pentru clienti si furnizori
-Verificarea jurnalelor de varzari si de cumparari

Descrierea companiei

Jucator activ in domeniul constructiilor industriale cu specializare pe lucrari de inchideri hale (pereti laterali si acoperis) si lucrari de instalatii.