Detalii loc de munca

CONTABIL SENIOR/CONTABIL SEF

Nivelul carierei
Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
1

Ne dorim colaborarea cu o persoana cu un nivel ridicat de experienta in domeniul contabilitatii  si cu o buna cunoastere a legislatiei fiscale.

Descrierea jobului:

-Inregistrari in evidenta contabila , direct sau prin proceduri de prelucrare baze de date si import
-Asigurarea verificarii operatiunilor financiar-contabile inregistrate, analiza lunara a conturilor si intocmirea balantei de verificare

-Stabilirea impozitelor si intocmirea declaratiilor fiscale, intocmirea situatiilor financiare anuale
-Participarea la intocmirea si depunerea de raportari catre alte insitutii, participarea la actiunile de furnizare de informatii in cadrul operatiunilor de audit.

Ne dorim sa fie indeplinite urmatoarele cerinte:
-Absolvent de studii superioare economice (contabilitate);
-Cunoasterea legislatiei aplicabile Institutiilor Financiare Nebancare-constituie un avantaj
-Bune abilitati de operare MS Office (Excel, Acces)
-Constituie un avantaj experienta intr-o alta societate de contabilitate sau in departamentul de contabilitate din societati de creditare (IFN)
-Capacitatea de a se incadra in termene prestabilite
-Abilitatea de a lucra independent, de analiza rapida si atentie la detalii, bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

Beneficii:

- Salariu motivant, cresteri salariale si bonusuri in functie de performanta;

- Asistenta permanenta din partea colegilor cu experienta din cadrul societatii

- Locatia biroului este foarte accesibila, fiind situata  aproape de toate mijloacele de transport disponibile din Piata Iancului.   - Spatiul de lucru e nou, modern si dotat corespunzator, iar mediul de lucru, desi extrem de dinamic in acest domeniu, este placut alaturi de o echipa tanara si ambitioasa.