Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Compania Bruda Hr care activeaza in domeniul resurselor umane cauta pentru clientul sau un Economist/Contabil Junior
Studii superioare sau studii medii profil economic ;
Experienta in domeniul economic minim 1 an ;
Cunostinte de operare in programul Xecutive SQL ,Nexus constituie un avantaj;
Cunostinte operare MS Office (Excel, Word) si cunostinte operare REVISAL
Capacitatea de a furniza date prelucrate catre conducere companiei;
Capacitatea de organizare, corectitudine, seriozitate;
Adaptabilitate pentru a lucra in echipa;
Cunostinte de legislatie financiara;
Atitudine pozitiva fata de locul de munca .

Responsabilitati

Asigurarea evidentei contabile a stocurilor, a relațiilor cu tertii si a trezoreriei ;
Emiterea si contabilizarea facturilor emise pentru clienti si relizarea evidentei veniturilor si cheltuielilor ;
Inregistrarea bonurilor de productie si a bonurilor de consum;
Inregistrarea incasarilor si platilor conform extrasului de cont;
Operarea incasarilor si platilor in numerar conform registrului de casa;
Inregistrarea facturilor de prestatii furnizori interni/externi;
Inregistrarea intrarilor de marfuri in baza documentelor primite ;
Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe veniturl si cheltuieli.

Oferim
Posibilitati reale de avansare ;