Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Cerinte:

- Absolvent de master sau absolvent de studii universitare ASE – Fac de Contab si Informatica de Gestiune

- Experienta in domeniu de cel putin 2 ani –

Aptitudini

- Cunostinte de Microsoft Office, Intenet - nivel mediu / avansat;
- Cunostinte de limba engleza/engleza - nivel mediu / avansat;

-Abilităţi foarte bune de organizare, planificare şi atenţie la detalii;

- constitue avantaj cunoștințe de operare soft contabilitate: CROS

Responsabilitati:

- Introducerea tuturor documentelor pe conturi  în softul de contabilitate (facturi, bancă, casă, deconturi, etc);
- Înregistrarea tuturor procedurilor contabile lunare: amortizare, reglare stocuri, TVA etc.;
- Generare rapoarte contabile;
- Întocmirea registrului de casă;
- Întocmirea deconturilor şi a dispoziţiilor de plată/încasare;
- Întocmirea de chitanţe şi facturi;

- Implicarea in realizarea de rapoarte alaturi de Contabilul Sef.