CONTABIL FURNIZORI

contabil

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Gilău

EVW Holding  SRL parte a grupului E van Wijk din Olanda, recruteaza pentru Echipa de Contabilitate din Gilau-Cluj,  pentru rolul de Contabil, cu raportare directa catre Contabilul sef.

Responsabilitatea principala a postului de Contabil este de a gestiona toate contractele cu furnizorii si de a procesa facturile.

Descrierea jobului:

  • Economistul contabil raporteaza direct Contabilului sef si este responsabil pentru corectitudinea inregistrarilor contabile si indeplinirea la timp a sarcinilor specifice functiei
  • Configureaza furnizorii, introduce facturi in sistem si le programeaza pentru plata
  • Raspunde solicitarilor furnizorilor, gestioneaza reclamatiile, verifica si corecteaza discrepantele
  • Pregateste estimari pentru facturi intarziate
  • Contribuie la inchiderea de luna si intocmeste rapoarte periodice
  • Proceseaza plati si compensari debitor/creditor, in baza unui program stabilit
  • Implementeaza si mentine la zi proceduri contabile pentru a asigura conformitatea cu cerintele controlului intern/auditului

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate
  • O buna intelegere a principiilor generale de contabilitate
  • Cunoasterea pachetului MS Office, experienta intr-un sistem integrat de contabilitate constituie un plus
  • Buna cunoastere a limbii engleze
  • Atentie la detalii si distributiva
  • Capacitate de a indeplini mai multe sarcini simultan
  • Cunoasterea standardelor internationale de contabilitate constituie un avantaj
  • Etica si atitudine pozitiva

Beneficii:

  • Munca intr-o echipa dinamica si profesionista
  • Pachet salarial atractiv
  • Transport asigurat
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala continua