Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Națională, Iași

Cerințe:

- Studii superioare în domeniul financiar-contabil;
- Experiență în contabilitate de minim 3 ani;
- Cunoștințe de specialitate, abilitatea de interpretare și aplicare a acestora, cunoștințe de legislație financiar-contabilă, gestiunea firmei și fiscalitate, cunostinte de salarizare;
- Cunoștințe de operare calculator: Microsoft Office în special Excel, Revisal, programe de contabilitate (WinMentor, Nexus).

Atribuții și responsabilități:

- Responsabil de organizarea activității financiar-contabile la nivelul societăților din portofoliu;
- Asigură desfășurarea continuă și în bune condiții a operațiunilor specifice activității financiar-contabile, înregistrare documente primare, analiza lunară a conturilor;
- Consiliază clienții pentru întocmirea corectă a documentelor justificative privind operațiunile contabile;
- Asigură întocmirea corectă și cu respectarea termenelor de raportare legală a declarațiilor lunare, trimestriale și anuale;
- Oferă conducerii societăților din portofoliu informații pentru întocmirea rapoartelor și analizelor economico-financiare necesare.

- Administrarea dosarelor de personal: intocmirea contractelor individuale de muncă, actelor adiţionale, deciziilor, notelor de lichidare
- Utilizarea aplicatiei Revisal si transmiterea informatiilor in aceasta conform prevederilor legale;
- Calculul salariilor intocmirea statelor de plata si a centralizatoarelor de impozite si taxe datorate bugetului de stat;

Abilități și aptitudini necesare:

- Capacitate de concentrare, analiză și sinteză;
- Adaptabilitate la situații noi, flexibilitate;
- Orientare spre rezultate, proactivitate, spirit de echipă;
- Abilități de planificare, organizare, supervizare și realizarea obiectivelor;
- Conștiinciozitate, integritate, comportament profesional și asumarea de resposabilități.

Ce oferim:

- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
- Pachetul salarial va fi negociat la interviu și va fi corelat cu performanța;
- Lucrul într-o echipă placută și competitivă.

Descrierea companiei:

Suntem o firma de contabilitate infiintata in anul 2009 si oferim clientilor nostri o gama complexa de servicii de contabilitate si resurse umane. Biroul nostru se afla in Iasi, zona Podu de Piatra.

Seriozitatea, grija manifestata atat fata de clienti cat si fata de angajati, ne-au ajutat sa crestem si sa ne dezvoltam in permanenta.