Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Făgăraș

Se recruteaza si din

Sibiu, Covasna

AGRO CS Romania, a. s. este o societate de producție și  comercializare şi  face parte din structura transnațională  a societăţii pe acțiuni AGRO CS, care operează în Europa Centrală și  Est.
Societatea, în  principal, este orientat în producerea și vânzarea de diferite tipuri de substraturi cu turbă, material de acoperire-decorare, îngrășăminte, seminţe de iarbă și alte produse pentru creșterea şi îngrijirea  plantelor.

CERINTE:

-Experienta in contabilitate, expert contabil

-Constituie avantaj limba engleza, maghiara sau slovaca

-Job full time

-In prima etapa activitatea se desfasoara la domiciliu, apoi in localiatatea Mandra judetul Brasov

-Munca in echipa, responsabil

DESCRIEREA POSTULUI:

• Prelucrarea completă a documentelor în sistemul de contabilitate cu„dublă înregistrare“ și evaluarea eligibilității costurilor  aferente perioadei impozabile în conformitate cu legea

• păstrarea unui jurnal contabil,

• păstrarea registrelor generale,

• contabilizarea evidenței stocurilor

• contabilizarea și gestionarea facturilor primite și trimise într-o monedă străină

• contabilizarea și  gestionarea extraselor bancare /șiîn valută străină/

• contabilizarea documentelor interne / asigurare, chirii, taxe, subvenții ... /

• pregătirea și confirmarea  soldurilor  dintre furnizori și beneficiari

• evidența chitanțelor de plată,  în numerar și în valută

• înregistrări contabile ale imobilizărilor necorporale și corporale

• contabilizarea leasingului financiar și operațional

• Inventarul de pasive, datorii, active și de a efectua conturi de inventar la

 • Prelucrarea situațiilor financiare lunare și anuale

• Prelucrarea rapoartelor statistice

• Comunicarea atăt  cu autoritățile de management al companiei căt și cu autoritățile fiscale  de stat și audit

• asistență  în timpul auditului și pregătirea documentelor pentru auditori

• Reprezentarea firmei în cazul unui audit fiscal

• Comunicarea cu terții - furnizori, clienți și parteneri de afaceri

• Asigurarea zilnică a activităților de contabilitate

• Urmărirea a tuturor schimbărilor actuale în legislația și reglementările contabile și fiscale

• Asigurarea corectitudinii și deplinătății evidențelor contabile și fiscale

• Arhivarea agendei contabile