Adresa/ adresele jobului

Brașov

Profil:

  • Studii superioare in domeniul financiar – contabilitate;
  • Experienta si competenta in activitatea contabila;
  • Sa posede cunostinte in privinta legislatiei aplicabile domeniului financiar-contabil;
  • Sa detina cunostinte bune de operare PC – MS Office (Excel – Avansat);
  • Cunostinte operare CIEL (prezinta avantaj);
  • Foarte buna capacitate de analiza, sinteza, interpretare;
  • Perseverent, ordonat, organizat, corect, tenace si motivat de rezultat;
  • Bune capacitati de comunicare verbala si scrisa;
  • Preocupat de propria dezvoltare profesionala in vedere evolutiei in cariera.

Responsabilități:

  • Verifică și înregistrează în contabilitate facturile de achizitii materii prime si materiale;
  • Verifică și înregistrează în contabilitate, facturile de servicii - inregistrarea cheltuielilor pe centre de cost;
  • Intocmeste facturi de prestari servicii si situatii de lucrari;
    Urmareste conturile cu care lucreaza;
  • Participă activ la implementarea diverselor proiecte financiar-contabile;
  • Participă la inventarierea patrimoniului societatii;
  • Asigură suport în pregătirea rapoartelor lunare către grup și autoritățile fiscale
  • Respecta politicile contabile si procedurile interne ale companiei;
  • Urmareste indeplinirea obiectivelor asumate.

Ofertă:

  • Mediu organizational favorabil dezvoltarii profesionale si personale, cu posibilitati reale de avansare in cariera.
  • Se acorda un pachet salarial motivant, in acord cu performanta profesionala, cu evolutia si competenta acumulata.