Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Cerinte:

- studii superioare de specialitate;  experienta profesionala 1-3 ani
- cunostinte de Excel - functiile: VLOOKUP, SUMIF, IF, SUMIFS, PIVOT TABLE
- abilitati de organizare, coordonare, atentie la detalii;
- corectitudine, tenacitate, seriozitate,
- abilitati de comunicare si spirit de echipa;
- responsabilitate vis-a vis de lucrarile efectuate si termenele stabilite;
- preocuparea continua pentru cunoasterea si actualizarea prevederilor legislative in domeniu financiar –contabil.

Descrierea jobului

- Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei pentru ambele puncte de lucru;

- Contabilizeaza si inregistreaza deconturile si alte documente justificative atasate Registrelor de casa

- Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile;

- Verifica si inregistreaza facturile de vanzare si chitantele aferente;

- Verifica si corecteaza jurnalul de vanzari;

- Inregistreaza Bonurile de consum;

- Efectueaza componente ale soldurilor conturilor; punctaje pe fise cu clientii si furnizorii

- Colaboreaza la intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale;

- Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului, pentru clienti interni si externi;

- Asigura si/sau colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;