Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Verida Credit IFN SA recruteaza economisti cu experienta.

Cerinte

- Studii superioare in domeniul economic;
- Experienta in contabilitate de minim 5 ani

- Cunoasterea Legii Contabilitatii, a Codului Fiscal, a reglementarilor BNR privind IFN-urile;

- Cunostinte solide de Microsoft Office - in special Excel;

- Experienta in domeniul contabilitatii IFN-urilor - constituie avantaj

- Cunostinte solide de contabilitate;
- Persoana analitica, atitudine proactiva, spirit de echipa;
- Bune abilitati de comunicare;

- Abilități de organizare, planificare și prioritizare a sarcinilor;

- Persoana dinamica, organizata, responsabila, usor adaptabila la situatii noi;
- Capacitatea de a respecta termenele limită;

Descrierea jobului:

  • Inregistarea tuturor operatiunilor financiar contabile in timp optim pana la nivel de balanta in softurile folosite de societate;
  • Evidenta mijloacelor fixe, a obiectelor de inventar
  • Participarea la inventarierea patrimoniului
  • Verificarea soldurilor clienti si furnizori
  •  Arhivarea documentele financiar-contabile;
  • Intocmirea rapoartelor  periodice catre autoritati si management, intocmirea declaratiilor fiscale lunare, intocmirea bilanturilor, intocmirea raportarilor BNR, a raportarilor catre institutul de statistica
  • Cunostinte de contabilitate si fiscalitate, urmarirea fisei pe platitor
  • Gestionarea si analiza cheltuielilor si a veniturilor
  • Alte atributii conform fisei postului.

Ce beneficii ai:

  • Pachet salarial motivant
  • Servicii medicale de medicina muncii in clinica privata
  • Atmosfera placuta de lucru

Dezvoltare unei cariere in domeniul financiar-bancar