Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

2A Șoseaua Păcurari, Iași

PENCRAFT este o companie cu capital privat care oferă servicii integrate de consultanţă strategică şi project management la nivel regional si naţional. Prezenţa noastră de 10 ani pe piaţa de consultanţă în managementul proiectelor din România s-a concretizat în elaborarea şi implementarea cu succes a numeroase proiecte de anvergură, finanţate din fonduri europene nerambursabile, în valoare totală de peste 200 milioane de euro.

Unul dintre principalele noastre obiective se referă la dezvoltarea și construirea unei echipe de oameni talentati si pasionati de consultanta, perfect armonizata cu misiunea, obiectivele si strategia firmei, prin sprijinirea inițiativelor, promovarea entuziasmului, dezvoltarea talentelor si recompensarea rezultatelor.

Daca esti o persoana entuziasta, organizata, axata pe dezvoltare profesionala si personala continua, pui pasiune in ceea ce faci si te simti excelent intr-un mediu de lucru profesionist, te invitam sa te alaturi echipei noastre!

PENCRAFT caută Economist-contabil pentru biroul de consultanta din Iasi.

Ca şi Economist-contabil vei avea următoarele responsabilităţi:

Gestioneaza activitatea departamentului financiar-contabil al societatii;
Realizeaza evidenta financiar-contabila a societatii;
Colecteaza, centralizeaza si inregistreaza documentele financiar-contabile ale firmei;
Mentine in permanenta legatura cu partenerii firmei;
Mentine legatura si reprezentare în raport cu autoritatile fiscale, registrul comertului, alte institutii;
Intocmeste declaratiile contabile lunare si le depune/inregistreaza la institutiile statului;
Intocmeste situatiile financiare la nivel de balanta, inclusiv bilant;
Realizeaza activitati de contabilitate primara (facturare, intocmire si completare documente contabile, completare formulare de contracte comerciale, procese verbale de predare primire, intocmire acte aditionale, indosariere etc.)

Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
Realizarea şi gestionarea dosarelor de resurse umane ale societăţii (completare contracte de muncă/acte adiţionale, intocmire fişe de post, întocmire si actualizare dosare personal);
Gestionarea stocurilor de materiale promotionale, materiale consumabile si de protocol si colaborarea cu toate departamentele companiei in vederea utilizarii eficiente a acestora (stabilirea necesarului de materiale si consumabile, lansarea si receptia comenzilor pentru aprovizionare, distribuirea necesarului catre fiecare departament al companiei);
Identificarea, contactarea, selectarea si negocierea contractelor/comenzilor cu furnizorii de servicii si materiale consumabile necesare derularii activitatii firmei;
Conceperea, tehnoredactarea de documente/adrese către parteneri/instituţii de interes;
Asigurare suport la realizarea misiunilor de consultanţă ale firmei (situaţii/informatii din documentele financiar contabile ale societăţii, copii ale documentelor financiar-contabile, centralizări informaţii  solicitate);
Gestionarea resurselor materiale şi informaţionale ale firmei, inclusiv arhiva;
Alte activitati organizatorice si administrativ-economice.

Cerinte:
Studii superioare economice - specializarea contabilitate;
Experienta: 2-3 ani  pe un post similar;
Cunoasterea foarte bună a legislatiei in domeniu;
Cunostinte solide de fiscalitate;
Cunostinte solide de operare PC (Word si Excel);
Permis de conducere auto - reprezinta un avantaj;
Abilitati de comunicare si relationare;
Atentie la detalii si .

Oferta (bonusuri, beneficii)
Mediu de lucru profesionist;
Posibilitatea de a lucra cu o echipa tanara si dinamica;
Pachet salarial corelat cu nivelul de experiență și performanță.