Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Cerinte:

Cunostinte solide de contabilitate si gestiune

Studii economice superioare finalizate;

Experienta pe un post similar intr-un hotel/restaurant/catering reprezinta un plus;

Bune cunostiinte de operare PC, MS Office, internet;

Persoana organizata, responsabila, comunicativa, cu spirit de initiativa, atenta la detalii;

Capacitatea de a indeplini responsabilitati repetitive;

Descrierea postului (responsabilitati):

  • Inregistrarea operatiunilor rezultate din desfasurarea activitatii punctului de lucru al firmei:
  • Inregistrarea operatiunilor privind casa, banca, deconturi interne, plati;
  • Inregistrarea facturilor primite de la furnizori: stocuri, servicii;
  • Verificarea jurnalelor de vanzari si cumparari
  • Efectuarea lucrarilor de inchiderere de luna a punctului de lucru;
  • Inregistrarea retetelor in soft, asistare soft la descarcare gestiune;
  • Emitere facturi in baza bonului fiscal;
  • Inventariere: inregistrarea in contabilitate a operatiunilor privind inventarierea, confirmari de solduri;
  • Intocmire rapoarte periodice, etc.

Mentionam ca in cadrul interviului va avea loc o testare a cunostintelor dvs de contabilitate si gestiune.

Program de contabilitate: Nexus ERP

Postul este full time pe perioada nedeterminata.