Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea postului:

  • Verifică și înregistrează deconturi de cheltuieli în contabilitate;
  • Monitorizează soldurile avansurilor de trezorerie acordate angajaților și nedecontate;
  • Înregistrează tranzacțiile prin registrul de casă în contabilitate;
  • Înregistrează tranzacțiile prin extrasele de bancă în contabilitate;
  • Înregistrează facturi de furnizori în contabilitate;
  • Monitorizează și reconciliază soldurile de clienți/furnizori, întocmeste ordine de compensare și le înregistrează în contabilitate;
  • Realizează și alte operații contabile în funcție de necesități.

Cerințe:

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experiență de lucru în contabilitate minim 3 ani;
  • Cunostințe de operare soft-uri contabile (avantaj Business View, Maconomy);
  • Cunostințe solide de legislație financiar - contabilă și fiscală;
  • Bune cunostințe de operare Microsoft Office, în special Excel;
  • Cunostințe de limba engleza – nivel mediu;
  • Abilităti de organizare, comunicare si coordonare
  • Seriozitate, spirit de echipă, flexibilitate;
  • Domiciliu stabil în Bucuresti.

Beneficii Oferite:

  • Salariu adaptat la performanță și poziția postului;
  • Posibilitatea de formare si dezvoltare profesională continuă;
  • Posibilitatea de a lucra într-o companie multinațională;
  • Laptop, telefon de serviciu;
  • Asigurare de viață și de sănătate.

Descrierea companiei:

Ramboll South East Europe este parte a Ramboll Group - cea mai mare companie de consultanţă din zona nordică, înfiinţată în 1945 în Danemarca, în prezent având aproximativde angajaţi în 200 de birouri deschise în 21 de țări. Oferim servicii de inginerie, consultanţă, dezvoltare de produse şi servicii operaţionale la nivel mondial.

Domenii de consultanță:

  • Asistenţă Tehnică pentru implementarea proiectelor de infrastructură de mediu;
  • Evaluare Strategică de Mediu;
  • Evaluare şi Management de Proiect;
  • Managementul riscului la inundații;
  • Biodiversitate și protecția naturii;
  • Amenajarea Teritoriului şi Dezvoltarea Durabilă;
  • Cadastru şi Sistemul de Evidenţă a Proprietăţii.