Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Iași

Descrierea jobului

  • inregistrare documente contabile
  • intocmire state de plata salarii
  • intocmire si depunere declaratii fiscale
  • intocmire balanta si bilant contabil
  • efectuare plati prin internet banking
  • reprezentare in raport cu autoritatile fiscale, registrul comertului, alte institutii
  • inventariere
  • arhivare

Candidatul ideal

  • studii superioare in domeniul economic, absolvite cu diploma de licenta in contabilitate
  • experienta 2-5 ani in domeniul financiar-contabil
  • cunostinte de operare PC: Ms Office
  • cunostinte solide privind legislatia in vigoare
  • meticulozitate, acuratete si atentie la detalii
  • capacitati de organizare si prioritizare a sarcinilor
  • capacitati de comunicare si relationare specifice activitatii financiar-contabile
  • capacitate sporita de a lucra cu termene limita
  • onestitate, responsabilitate

Beneficii

  • pachet salarial motivant, in raport cu performanta profesionala
  • oportunitati de pregatire si dezvoltare profesionala
  • mediu de lucru prietenos