Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană, franceză

Adresa/adresele jobului

Economist ( auditor) pentru departamentul de audit

Locul de prestare al activitatii:

CABINET CONSULTANTA EC MERCESCU

Cerinte:

- Minim 2 ani experienta in activitatea de audit
- Cunoastere temeinica a cadrului national de raportare financiar-contabila in vigoare;( OMFP

- Cunoasterea standardelor internationale de audit ( ISA)

- Abilitati organizatorice si de prioritizare a sarcinilor;
- Siguranta de sine, capacitate de comunicare si relationare foarte buna, initiativa;
- Capacitatea de a lucra sub presiune, de a respecta termenele limita si de a indeplini sarcinile la timp;
- Capacitatea de a lua decizii;
- Persoana ordonata, responsabila, atenta la detalii;
- Cunostinte temeinice de MS Office (in special Excel);

- Cunostinte de limba engleza, (franceza, germana constituie un avantaj)  mediu spre avansat

- Cunostinte in SAP constituie un avantaj.

Responsabilitati:

- Participarea la misiunile de audit ( audit finaciar statutar, audit intern alte forme).

- Documentarea misiunilor de audit ( formarea dosarelor)

- Alte activitati specifice auditului.

Beneficii:

- Pachet salarial competitiv;

- Al 13-lea salariu;

- Tichete de masa

- Posibilitati de formare si de dezvoltare a carierei intr- un mediu de lucru adaptat cerintelor corporatiste.

- Posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista, motivata;
- Stabilitate;

In situatia in care persoana interesata detine deja calitate de auditor si este autorizata in acest sens, acceptam colaborare in baza unui contract de colaborare.