Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilitati

  • Incadrarea cheltuielilor pe centre de cost si urmarirea incadrare in cashflow si buget
  • Actiuni proactive pentru recuperarea creantelor (notificari scadente, adrese cu evidente facturi catre clienti, confirmari de solduri, solicitari balante clienti etc)
  • Activitati de asistenta a firmei de contabilitate prin furnizarea si intocmirea diverselor rapoarte si situatii necesare pentru activitatea economico-financiara si juridico-legala
  • Intocmirea corecta a preturilor de gestiune a marfurilor achizitionate, conform procedurilor interne in ERP
  • Efectuarea de tranzactii de schimb valutar spre achitare facturi externe, in sistem online banking si/sau prin intermediul account manager bancar
  • Gestionarea facturilor de plata catre furnizori, avizarea la plata si introducerea in sistem online banking spre plata
  • Intocmirea dosarului lunar cu documentele contabile si legatura cu firma de contabilitate; sprijinirea activitatii financiar-contabile prin furnizarea documentelor, informatiilor ajutatoare, a rapoartelor necesare, pentru inregistrarea cu acuratete a documentelor financiar contabile
  • Activitati de contabilitate primara (emitere documente fiscale si de gestiune, gestiunea avansurilor de trezorerie) si procesarea primara in sistem ERP
  • Adaptarea permanenta a cunostintelor in legatura cu responsabilitatile postului, pentru a actiona corect, conform cu legislatia in vigoare

Profilul candidatului

  • Studii superioare economice
  • Experienta anterioara in domeniu de minimum cinci ani
  • Competente medii de utilizare a limbii engleze
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
  • Spirit antreprenorial dezvoltat
  • Abilitati tehnice de lucru cu calculatorul (MS Office)
  • Persoana organizata si cu atitudine pozitiva