Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Responsabilitati:

  1. Inregistreaza toate documentele legate de intrarea, miscarea si casarea imobilizarilor, atribuie numerele de inventar pentru mijloace fixe; tine corect si la zi evidenta imobilizarilor, a investitiilor in curs si a obiectelor de inventar in folosinta; participa la inventarierea anuale a patrimoniului
  2. Verifica si inregistreaza ordinele de deplasare si deconturile de cheltuieli ale angajatilor privind diverse plati si a facturilor aferente; tine evidenta avansului de deplasare si de cheltuieli pe angajati in vederea lichidarii acestora.
  3. Verifica si inregistreaza cheltuielile in avans si trecerea acestora pe cheltuieli la momentul necesar; verifica si inregistreaza extrasele de cont bancar; verifica si inregsitreaza facturile de servicii diverse.
  4. Revizuirea reconcilierilor conturilor asignate in vederea stabilirii corecte a componentei soldului si inregistrarea la timp si corecta a eventualelor ajustari.
  5. Arhiveaza documentele contabile pe care le inregistreaza sau le revizuieste conform procedurii de arhivare.
  6. Intocmeste rapoarte si situatii specifice la cererea superiorului ierarhic.
  7. Asigura suport in activitatea de inchidere de luna, participa activ la auditul financiar, la inventarierea patrimoniului de mijloace fixe si marfuri, reconciliaza soldurile furnizorilor de servicii.

Experienta si abilitati:

  1. Experienta intre 3-5  ani in domeniul financiar-contabil
  2. Cunostinte legislatie contabila si fiscala: OMFP& Legeaprivind Codul fiscal;
  3. Cunostinte bune de Limba Engleza
  4. Abilitati bune de operare calculator MS-Office si experienta anterioara in sistemul ERP SAP – FI module
  5. Persoana organizata cu atentie sporita la detalii.