Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, spaniolă

Adresa/ adresele jobului

Topoloveni

Se recruteaza si din

Pitești

Cerinte:

Studii superioare economice;

Experienta in domeniul financiar-contabil minim 3 ani, de preferat in firme din domeniul industrial;

Cunostinte solide privind legislatia in domeniul contabilitatii si fiscalitatii;

Cunostinte avansate de MsOffice, cunoasterea sistemului SAP constituie avantaj;

Limba engleza sau spaniola - nivel conversational;

Abilitati de analiza si sinteza dezvoltate, atentie la detalii si o foarte buna gestionare a timpului.

Responsabilitati:

Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare etc.) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, tine legatura cu bancile;

Preia si verifica seturile de documente din departamentul comercial;

Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile emise;

Intocmeste lunar declaratiile la bugetul de stat pentru TVA si impozitul pe profit, formularele si declaratia intrastat;

Participa la intocmirea situatiilor financiare anuale si semestriale precum si la intocmirea situatiilor de audit financiar etc.